Мінцифри оголосило про плани вивести "Дію" на біржу IPO

У Міністерстві цифрової інформації роздумують над виходом сервісу на фондовий ринок, при цьому контрольний пакет акцій збережеться у держави.

"У нас є така ціль. Взагалі велика мета, якої ми хочемо досягти, вона, можливо, звучить трохи фантастично, але ми хочемо, щоб "Дія" була трансформована з ДП на щось на зразок ПрАТ. І взагалі наша мета – вихід на IPO", – заявив Віскуба.

IPO (Initial Public Offering) – це первинне розміщення акцій компанії на фондовому ринку. Інвестори приділяють велику увагу IPO, оскільки ціна акцій може зростати одразу після виходу на ринок. Вискуба зазначив, що IPO "Дії" може відбутися через два роки. Він також підкреслив, що більша частина акцій (50%+1 акція) належатиме державі, а вихід на фондовий ринок допоможе "створити міжнародний борд, щоб здобути незалежність і стійкість".

Нагадаємо, 8 лютого відбувся черговий "Дія Саміт", під час якого презентували нові цифрові послуги на порталі та у застосунку "Дія". Зокрема, з'явилися послуги автоматичної реєстрації будівництва, шерингу техпаспорту, зміни місця реєстрації, довідка про несудимість та інше.

Christina Wosintech
Christina Wosintech