Байден заявив Путіну, що вторгнення в Україну викличе рішучу відповідь

Президент США Джо Байден заявив у суботу представнику Росії Володимиру Путіну, що Захід рішуче відреагує на будь-яке вторгнення в Україну, додавши, що такий крок викличе масові страждання та ізолює Москву.

В останній спробі впоратися з ворожістю, що росте, двоє чоловіків розмовляли по телефону протягом години на день після того, як Вашингтон і його союзники попередили, що російські військові, 100 000 військовослужбовців яких зосереджені біля України, можуть вторгнутися будь-якої миті. Москва відкинула ці попередження як «істерію».

Жодна зі сторін не заявила про будь-які прориви. Високопосадовець адміністрації Байдена сказав, що дзвінок був професійним і змістовним, але принципових змін не відбулося.

Кремль заявив, що Путін сказав Байдену, що Вашингтон не зважив на основні побоювання Росії і не отримав «істотної відповіді» щодо ключових елементів, включаючи розширення НАТО і розгортання наступальних сил в Україні.

Високопоставлений представник адміністрації Байдена сказав, що неясно, чи був Путін відданий дипломатії, навіть якщо він погодився підтримувати зв'язок із Байденом.

Призов відбувся, оскільки Ізраїль, Португалія та Бельгія приєдналися до списку країн, які закликали своїх громадян негайно покинути Україну.

Iurii Melentsov
Iurii Melentsov